1
/
of
4
SKU:SEVILLE-NAT-KBG
Global Furniture USA
Seville - 5 Piece King Bedroom Set (Bed, Dresser & Mirror, Nightstand, Chest) - Brown / Natural
Seville - 5 Piece King Bedroom Set (Bed, Dresser & Mirror, Nightstand, Chest) - Brown / Natural
Regular price
$1,889.99 USD
Regular price
$3,436.00 USD
Sale price
$1,889.99 USD
Unit price
/
per
8 in stock
Couldn't load pickup availability
Seville - 5 Piece King Bedroom Set (Bed, Dresser & Mirror, Nightstand, Chest) - Brown / Natural
Product Features
Seville - 5 Piece King Bedroom Set (Bed, Dresser & Mirror, Nightstand, Chest) - Brown / Natural
520.39 lb
Seville - King Bed Side Rails - Natural
| Dimensions | 81.1"L x 0.79"D x 11.69"H |
| Weight | 116.87 lbs |
Seville - King Bed Footboard Drawers - Natural
| Dimensions | 27.95"L x 19.69"D x 12.01"H |
| Weight | 15.44 lbs |
Seville - King Bed Headboard / Footboard - Natural
| Weight | 65.05 lbs |
Seville - Chest - Natural
| Dimensions | 34.21"L x 16.61"D x 51.34"H |
| Weight | 110.25 lbs |
Seville - Dresser - Natural
| Dimensions | 63.03"L x 16.61"D x 38.78"H |
| Weight | 136.71 lbs |
Seville - Mirror - Natural
| Dimensions | 36.54"L x 1.14"D x 46.46"H |
| Weight | 30.87 lbs |
Seville - Nightstand - Natural
| Dimensions | 26.02"L x 16.61"D x 25.98"H |
| Weight | 45.2 lbs |
Product Features
- Chip Board,LVL,MDF,Rubberwood
- Melamine
- Traditional
Seville - 5 Piece King Bedroom Set (Bed, Dresser & Mirror, Nightstand, Chest) - Brown / Natural
520.39 lb
Share
