1
/
of
4
SKU:SEVILLE-NAT-QBG
Global Furniture USA
Seville - 5 Piece Queen Bedroom Set (Bed, Dresser & Mirror, Nightstand, Chest) - Natural
Seville - 5 Piece Queen Bedroom Set (Bed, Dresser & Mirror, Nightstand, Chest) - Natural
Regular price
$1,719.99 USD
Regular price
$3,116.00 USD
Sale price
$1,719.99 USD
Unit price
/
per
26 in stock
Couldn't load pickup availability
Seville - 5 Piece Queen Bedroom Set (Bed, Dresser & Mirror, Nightstand, Chest) - Natural
Product Features
Seville - 5 Piece Queen Bedroom Set (Bed, Dresser & Mirror, Nightstand, Chest) - Natural
480.69 lb
Seville - Mirror - Natural
| Dimensions | 36.54"L x 1.14"D x 46.46"H |
| Weight | 30.87 lbs |
Seville - Dresser - Natural
| Dimensions | 63.03"L x 16.61"D x 38.78"H |
| Weight | 136.71 lbs |
Seville - Queen Bed Footboard Drawers - Natural
| Dimensions | 27.95"L x 19.69"D x 12.01"H |
| Weight | 15.44 lbs |
Seville - Nightstand - Natural
| Dimensions | 26.02"L x 16.61"D x 25.98"H |
| Weight | 45.2 lbs |
Seville - Chest - Natural
| Dimensions | 34.21"L x 16.61"D x 51.34"H |
| Weight | 110.25 lbs |
Seville - Queen Bed Headboard And Footboard - Natural
| Dimensions | 57.2"L x 0.98"D x 50.2"H |
| Weight | 54.02 lbs |
Seville - Queen Bed Side Rails - Natural
| Dimensions | 81.1"L x 0.79"D x 11.69"H |
| Weight | 88.2 lbs |
Product Features
- Chip Board,LVL,MDF,Rubberwood
- Melamine
- Traditional
Seville - 5 Piece Queen Bedroom Set (Bed, Dresser & Mirror, Nightstand, Chest) - Natural
480.69 lb
Share
